Mini Carbon Pro Edition – nowa sportowa wersja MINI

Legendarny MINI COOPER pojawia się w nowej sportowej odsłonie – MINI Carbon Pro Edition, która ma zapewnić jego użytkownikom moc wrażeń. W jego wyposażeniu znalazł się podnoszący moc pakiet John Cooper Works Pro Tuning Kit, czarny lakier Midnight Black, a także 18-calowe felgi Cross Spoke 506 w kolorze Jet Black.

Pakiet John Cooper Works Tuning Kit zwiększa moc silnika MINI Carbon Pro Edition do 208 KM, przy jego maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 300 Nm, co sprawia, że jest to o 20 Nm więcej niż w standardowym MINI COOPER S. Samochód jest również wyposażony w automatyczną 6-biegową skrzynię biegów i nawiercane sportowe tarcze hamulcowe John Cooper Works Pro.

MINI Carbon Pro Edition dostępny jest w dwóch wersjach: 3-drzwiowej i 5-drzwiowej. Model ten oferuje dwa sportowe tryby pracy układu wydechowego: SPORT i TRACK. Pierwszy z nich przeznaczony jest do codziennej, ale jednocześnie dynamicznej jazdy, zaś drugi zapewnia brzmienie rodem prosto z toru wyścigowego.

Sportowy charakter nadwozia podkreśla czarny lakier Midnight Black, obudowy lusterek zewnętrznych, a także wlot powietrza na masce i końcówki wydechu, które wykonane są z karbonu. Również 18-calowe koła Cross Spoke 506 w kolorze Jet Black polerowane na wysoki połysk dodają samochodowi wyrazistości. Natomiast specjalny układ wydechowy z mechanizmem klapowym gwarantuje charakterystyczne sportowe brzmienie.

MINI Carbon Pro Edition jest dostępny w sprzedaży od października, a cena wersji 3-drzwiowej rozpoczyna się od 169 900 zł, podczas gdy 5-drzwiowej od 173 600 zł.

Leave a Comment.