Nowy VW Touareg zadebiutuje na targach w Pekinie

Już niebawem, 23 marca 2018 roku w Pekinie, ma nastąpić premiera nowego modelu Volkswagena Touareg. Ten ekskluzywny SUV segmentu C został zaprojektowany przez głównego stylistę marki Klausa Bischoffa i jego zespół. Charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem i efektownym designem. Jego innowacyjne systemy asystujące mają zapewnić kierowcy maksymalny poziom komfortu jazdy i bezpieczeństwa.

Nowy Touareg ma mieć na pokładzie jeden z największych cyfrowych kokpitów w tej klasie aut – Innovision Cockpit, który umożliwi bardzo szeroki i szybki dostęp do informacji i usług multimedialnych. Do tego cała konstrukcja samochodu będzie pokryta siecią łączności, co uczyni z niego mobilne centrum internetowe. Napęd, zawieszenie pneumatyczne, układ tylnej osi skrętnej i system zapobiegający przechyłom nadwozia będą odpowiadały za dynamikę i bezpieczeństwo pojazdu.

Ze względu na rosnącą sprzedaż tego segmentu samochodów w Chinach, jego premiera odbędzie się właśnie na tym rynku. Szacuje się, że do roku 2023 sprzedaż ekskluzywnych modeli SUV w Chinach podwoi się. Volkswagen planuje być liderem na rynku chińskim w sprzedaży tych aut.

Leave a Comment.