Hyundai zaprezentował kompaktowy SUV – Kona

Hyundai pokazał swój najnowszy SUV o nazwie Kona, którego premiera planowana jest na czerwiec tego roku. Nowy model wyróżnia się śmiałą, agresywną stylistyką, z charakterystycznym dla tej marki kaskadowym grillem na przedzie maski.

Kona ma za zadanie wyznaczać nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów, zapewniać niespotykany dotąd komfort i dynamikę jazdy. Nowy model samochodu powstaje na płycie podłogowej modelu i20, natomiast jego napęd będą stanowiły silniki z kompaktowego hatchbacka i30. Kona ma mieć sześć poduszek powietrznych, ABS z EBD, kamerę parkowania, podwójne reflektory przednie, czy światła LED do jazdy dziennej.

Model Kona to pierwszy samochód z segmentu B-SUV tej marki, co powoduje, że koreańska firma powiększa swoją ofertę w całym segmencie SUV. Nazwa kolejnego modelu nawiązuje do całej serii nazw tej marki, związanych z miejscami geograficznymi, a więc Creta, Santa Fe, Tucson, Veracruz. Oznacza ona region na Hawajach, kojarzony z aktywnym spędzaniem wolnego czasu, co dodatkowo ma sprzyjać wizerunkowi tego modelu.

Kolejnych szczegółów o modelu Kona możemy spodziewać się po oficjalnej premierze, która nastąpi w czerwcu. Do salonów ma trafić na początku przyszłego roku.

Leave a Comment.