Najnowsza generacja modelu Suzuki Swift

Suzuki przygotował nową wersję swojego flagowego modelu Swift, została ona zaprezentowana w trakcie salonu Genewa Motor Show.

Model ten, który wprowadzono do sprzedaży w listopadzie 2004 roku, był pierwszym etapem w drodze do odnowy światowej gamy produktowej marki Suzuki. Do 2017 roku na świecie sprzedano ponad 5,3 mln sztuk tego samochodu.

Nowy Swift, dzięki niskiej masie własnej, która może wynosić nawet 840kg, a także dynamicznemu silnikowi, zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy. Poprawiono również bezpieczeństwo, przez zainstalowanie zaawansowanego systemu zapobiegania zagrożeniom, z takimi elementami jak: autonomiczne hamowanie awaryjne, układ ostrzegający przed zjechaniem z pasa czy asystent świateł drogowych.

Jeśli chodzi o wymiary, nowy model Suzuki Swift jest nieco krótszy od swojego poprzednika, o 10mm, za to jego rozstaw osi powiększono o 20mm. W bagażniku znajdziemy więcej miejsca, powiększono go o 54l do 265l. Samochód jest także o 15 mm niższy i o 40 mm szerszy od poprzednich modeli, dzięki czemu obniżono jego środek ciężkości.

Nowy Swift trafi do sprzedaży w Europie w kwietniu 2017 r.

Leave a Comment.